O výrobcích

U většiny výrobků převažuje ruční práce, hlavním nástrojem pro opracování je rašple, u dlabaných výrobků také dláto.

K výrobě našich hraček a dalších užitných předmětů používáme výhradně kvalitní dřevo z listnatých stromů (dub, buk, javor, lípa, jasan, jilm, ořech apod.).

Barevné výrobky upravujeme vodou ředitelnými mořidly a lakem. Výrobky, které zůstávají přírodní, jsou ošetřeny nábytkovým olejem a voskem. Veškeré používané nátěrové hmoty jsou zdravotně nezávadné s atestem na hračky.

Vyrábíme výrobky výhradně s vlastním designem. U předmětů s proměnlivým tvarem se na výtvarné podobě podílejí i pracovníci s postižením. Nové výrobky vznikají i na přání zákazníků - více na našich www stránkách vruzovemsadu.cz ZDE.

DSC_1796a DSC_2908a DSC_3104a Radek (KP)

 

Naše výrobky obdržely 3x ocenění SPRÁVNÁ HRAČKA      sh_symbol_m

Tento certifikát uděluje jednou ročně vybraným výrobcům a dovozcům hraček Sdružení pro hračku a hru společně s Asociací předškolní výchovy – Česká republika.

v roce 2011 jsme jej obdrželi pro stavebnici pod názvem „Dřevěná auta a vlaky s autodráhou a kolejištěm“:

autodráha a DSCN5132 DSCN7281a

v roce 2014 převzali toto osvědčení za sadu aut a vlaků na pískoviště:

20200407_151033 DSC_5928a vlak celý

v roce 2016 nám toto ocenění bylo uděleno za výrobek Mandelinka kolíčková:

nový4 DSCN7356a kolíčkovník

Toto prestižní ocenění je cenné pro každého výrobce hraček. Pro nás má však tento certifikát cenu dvojnásobnou. Náš výrobek, na kterém se při výrobě podstatnou měrou podílejí pracovníci s mentálním handicapem (původně označeni „bez pracovní schopnosti“), uspěl mezi profesionálními výrobci hraček. Dokázali jsme, že v kvalitě našich výrobků jsme konkurenceschopní. Nemůžeme však ostatním výrobcům konkurovat v kvantitě a v produktivitě práce. Vždycky budeme organizací neziskovou, závislou na podpoře státní správy a dalších dobrodinců a dárců. Objem prostředků získaných z prodeje našich výrobků se pohybuje v řádu 15 procent celkových nákladů organizace. Avšak sociální a morální dopad na naše pracovníky s postižením je obrovský.


Více o našich výrobcích se dozvíte na našich internetových stránkách: www.vruzovemsadu.cz 

A jak nás hodnotí naši zákazníci? Zde se můžete podívat na jejich ohlasy: http://www.vruzovemsadu.cz/vzkazy-od-nasich-zakaznik-.html

ZDE najdete hodnocení našich zákazníků z Fleru